KK FSV - O nama

Košarkaški klub FSV, punog naziva Flumen Sancti Viti (lat. Rijeka Svetog Vida), rađa se početkom listopada 2008. godine, te u sportski život ulazi sa samo jednom misijom – raditi i uživati košarku. Bez demagogije. Glavni strateški cilj kluba je organizirati kvalitetan rad sa mlađim kategorijama i to prije svega popularizacijom i omasovljavanjem košarke kod mladih te stvaranjem preduvjeta za kvalitetan rad. Višegodišnje ulaganje u programe rada i stručni stožer danas rezultira sa cjelogodišnjim trenažnim, natjecateljskim i odgojnim aktivnostima svih uzrasta. Trenutno pod vodstvom klupskih trenera vrijedno trenira oko 150 mladih košarkaša i košarkašica. Od ostalih projekata valja naglasiti i rad sa djecom sa poteškoćama u razvoju, koji putem projekta „Košarka za sve“ također mogu uživati u loptanju pod koševima. Ukratko, radimo ono što znamo i volimo. Bez demagogije.